Jaką szafę kartotekową wybrać?

admin
01-03-2019

szafki kartotekowe gabinetMeble biurowe, są specyficznymi produktami ze względu na konieczność spełniania przez nie różnorodnych funkcji. Nie inaczej jest również w przypadku szaf kartotekowych. Ich odpowiedni dobór, gwarantuje zapewnienie dostatecznej organizacji wszystkich, niezbędnych dla pracowników dokumentów, a także utrzymanie porządku na wysokim poziomie.

 

 

 

 

Ogromną zaletą, umiejętnie wybranych mebli biurowych pozostaje również nieograniczony dostęp do akt i dokumentów, które w danym momencie, mogą okazać się niezbędne do wykonywania obowiązków przez pracowników. Szafy kartotekowe, to sprzęt, który w intuicyjny sposób, pozwala na umieszczenie wszelkiego rodzaju rejestrów, czy ewidencji, na przykład w takich instytucjach jak przychodnie, gabinety kosmetyczne, czy prywatne praktyki lekarskie.

 

 szafki kartotekowe pokoj

Rodzaje szaf kartotekowych

Z pewnością, nikogo nie zdziwi fakt, że szafy kartotekowe, podobnie jak innego rodzaju sprzęt biurowy, są dostępne w różnorodnych rodzajach, rozmiarach i kształtach. Kluczowym aspektem, leżącym w gestii właściciela firmy jest umiejętne dobranie gabarytów, aby zapewnić możliwie najlepsze ułożenie dokumentacji, a jednocześnie, umożliwić pracownikom, swobodne poruszanie się po pomieszczeniu, w którym zlokalizowana będzie wybrana szafa kartotekowa. Zazwyczaj, klienci decydują się na meble w formacie A$,niemniej jednak, producenci gwarantują również szafy dostosowane do formatu A5, A6 i tak dalej. Dokumenty, rejestry i ewidencje, są najczęstszą przyczyną wciąż pojawiającego się bałaganu w miejscach pracy. Biura, powinny wdrożyć w swoje miejsce pracy, sprawną segregację dokumentów, która nie tylko zapewni im porządek wokół stanowisk, ale przede wszystkim, zaowocuje zmniejszeniem spadku koncentracji, lepszą wydolnością i zapałem do powierzonych im zleceń.

 szafki kartotekowe pokoj gabinet

Gdzie są potrzebne szafy kartotekowe?

Szafy kartotekowe to jedne z kluczowych elementów wyposażenia każdego biura, w którym duży nacisk kładzie się na odpowiednie zorganizowanie przestrzeni do pracy i zminimalizowanie marnowania przez pracowników czasu, podczas poszukiwania niezbędnych w danym momencie dokumentów. Trudno wyobrazić sobie osoby, które muszą zmagać się z przeszukiwaniem nieułożonych dokumentów, jednocześnie wykonujących zadania wydajnie i produktywnie. Nawet najlepszy sztab fachowców, w takich sytuacjach, może okazać się niewystarczającym wsparciem do dalszego rozwoju firmy. Szafy kartotekowe, są zazwyczaj wykorzystywane do dokumentów, które pozostają ściśle związane z przechowywaniem dokumentacji osobowej. Z tego też względu, coraz częściej, mamy okazję spotkać się z nimi w placówkach medycznych. Wówczas, nietrudno domyślić się, że tego typu elementy, służą do segregacji ewidencji pacjentów. Niemniej jednak, oprócz placówek lekarskich, przychodni, czy gabinetów fizjoterapeutycznych, szafy kartotekowe, dzięki możliwości ich odpowiedniej modyfikacji, mogą zostać z powodzeniem wykorzystywane do nieco innych celów.

 szafki kartotekowe archiwum

Na co zwrócić uwagę przed zakupem

Warto zwrócić uwagę na fakt, że szafy kartotekowe, są wykonane z solidnej blachy stalowej. Możliwe pozostaje również zastosowanie odpowiedniego, dostosowanego do potrzeb użytkujących mechanizmu, który pozwala na przykład na wysunięcie wyłącznie jednejszuflady. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie, należy w pierwszej kolejności ostatecznie zdecydować się na odpowiedni format szafy kartotekowej. Ponadto, kluczową rolę, w doborze wyposażenia biurowego odgrywa również oszacowanie, jaka powierzchnia możliwa jest do zagospodarowania przez kupowany przez nas sprzęt. Dzięki temu, ostateczny wybór, będzie dostosowany do potrzeb i wymagań użytkowników. Podczas zakupu szaf kartotekowych, warto sprawdzić również, czy są one wyposażone w specjalne mechanizmy, które zapobiegają przewróceniu się szuflad, gwarantują centralny system blokowania, bądź ułatwiają błyskawiczne zamknięcie na klucz wszystkich elementów.

 

Kategorie